כך תכבדו בבית העסק כרטיס ויזה נטען של Cal ורשות הדואר

כרטיס Visa נטען הוא כרטיס אנונימי בינלאומי שעליו מוטבעים לוגו Cal ולוגו בנק הדואר. ניתן להשתמש בכרטיס בעסקאות מזומן רגילות בכל בתי העסק המכבדים כרטיסי ויזה, באמצעות מכשירי POS (מסופי סליקה).

הכרטיס מונפק ללא שם ומספר חשבון לקוח. ניתן להשיג ולהטעין אותו בסניפי בנק הדואר. ניתן לטעון בכרטיס עד 1,000 ש"ח באופן חד-פעמי, והסכום המקסימלי שניתן לשלם באמצעותו הוא 1,000 או הסכום הטעון בו ברגע ביצוע העסקה. כאשר מבצעים עסקה באמצעות הכרטיס, סכום העסקה מופחת מייד מהסכום הטעון בו.  

איך מכבדים כרטיסי ויזה נטען בבית העסק? 

ניתן לשלם עם הכרטיס על עסקאות מזומן בלבד, עד לגובה הסכום שטעון בכרטיס. לא ניתן לבצע באמצעותו עסקאות תשלומים, הוראות קבע או לצרף אותו לתוכנית אשראי.

ניתן לכבד את הכרטיס הנטען או לבצע ביטול עסקה באמצעות המסוף בבית העסק (POS), בתנאי שמתקבל אישור במסוף בעת העברת הכרטיס.

אם מופיעה הודעת סירוב לעסקה במסוף, יש לוודא ש:

  •  לא מדובר בעסקת תשלומים או הוראת קבע, וכן שבית העסק לא עוסק באחד הענפים שבהם לא ניתן לשלם בכרטיס ויזה נטען (רשימת הענפים בהמשך).

  •  קיימת יתרה מספיקה בכרטיס לביצוע העסקה – יש לבקש מהלקוח לוודא שקיימת יתרה מספיקה בכרטיס באמצעות אתר Cal או בטלפון: 035725512.

  •  הכרטיס לא חסום – יש לבקש מהלקוח לוודא שהכרטיס אינו חסום.

כרטיס ויזה נטען הוא כרטיס בינלאומי וניתן להשתמש בו בכל בתי העסק המכבדים כרטיסי ויזה, מלבד בתי עסק בענפים: דלק, מלונאות, חברות השכרת רכב, חלפני כספים והימורים.

חשוב לדעת: סכום העסקה יופחת מהיתרה הצבורה בכרטיס מיד לאחר שבקשת האישור לעסקה שהגיש בית העסק התקבלה ב- Cal. אם בית העסק לא דיווח על העסקה בתוך 30 יום מהרגע שבו ניתן האישור לעסקה על ידי Cal, הסכום שהופחת יוחזר לסך הצבור בכרטיס ולא יועבר זיכוי לבית העסק. 


רוצים לדעת עוד? נשמח לעזור בשאלות תפעוליות ובכל נושא אחר בשירות הלקוחות של Cal לעסקים בצ'אט או בטלפון 03-5726555