איך הפך נובמבר לחג השופינג? למי אכפת, זה הזמן לקנות!

טרפת הקניות של נובמבר היא אחת התקופות השוות ביותר לחובבי השופינג. זה מתחיל בקול תרועה ביום הרווקים הסיני שמתקיים ב-11.11, ממשיך אחר כבוד בבלאק פרידיי ולפני שמספיקים לקחת נשימה מיד מגיע סייבר מאנדיי. ובאמצע יש עוד כמה תאריכים שכדאי לשריין בלו"ז. אח, איזה חודש נפלא

הנה כל הפרטים שחשוב לדעת על חודש הקניות המופלא שכל כולו רק הקדמה לסיילים שעוד מחכים לנו בחג המולד

אם אתם חוששים ללכת לאיבוד בים ההצעות, המבצעים וההנחות שעומד לשטוף את האינטרנט, אנחנו מציעים לכם להתכונן לכל המאורע הזה מראש ולרשום לפניכם בדיוק מה כדאי לקנות באיזה יום. הנה רשימה קצרה שתעזור לעשות קצת סדר בבלגן.

7.11-1.11 הוא השבוע שאחרי חג ליל כל הקדושים (האלווין) ולכן מחירי התחפושות בחנויות האמריקאיות יורדים משמעותית. למרות זאת, אתר Ali Express ואחיו הסיניים יציעו אף הם מבצעים שווים על תחפושות, במיוחד ביום הרווקים הסיני, אז אם תפספסו דעו שיהיו לכם עוד הזדמנויות.

11.11-10.11 הוא יום Shopping IL שהצטרף אף הוא לחגיגות נובמבר ומציע הנחות ומבצעים מיוחדים באתרי אינטרנט נבחרים. לכן, מי שמעדיף לערוך את הקניות שלו בגבולות הארץ וודאי יגלה שלל של מציאות ביום זה.

11.11 הוא יום הרווקים הסיני ובחגיגת ההנחות הזאת משתתפים לא מעט אתרים סיניים, מהמוכרים יותר ועד המוכרים פחות. חפשו מוצרי ביגוד והנעלה, סמארטפונים של מותגים סיניים, מוצרי אלקטרוניקה וגאדג'טים. במקרה שעדיין לא שמעתם עליו, קבלו המלצה על אתר Gear Best, מתחרה רציני ל-Ali Express שמאוד משקיע בקונים הישראליים ומציע מחירים זולים במיוחד.

27.11 הוא בלאק פרידיי וזהו יומם הגדול של האתרים האמריקאיים ואליהם מצטרפים גם לא מעט אתרים בריטיים ואירופאיים. כאן, רשימת המוצרים ששווה לקנות היא מעט ארוכה: ביגוד והנעלה, מוצרי חשמל, מוצרי טיפוח, צעצועים, משחקי מחשב וגאדג'טים ואפילו צעצועים. בקיצור, שווה לקנות כמעט הכול בבלאק פרידיי. ויש לנו עוד שלוש מילים בשבילכם: אמזון, אמזון, אמזון. ענקית האונליין מציעה הנחות מטורפות בתקופה הזאת ולכן מומלץ בחום לעקוב אחרי מוצרים שנמכרים שם.

30.11הוא סייבר מאנדיי ולמען האמת, אין הבדל משמעותי בינו ובין בלאק פרידיי. הרבה מההנחות והמבצעים נמשכים מבלאק פרידיי ועד סייבר מאנדיי ולכן כל מה שכתבנו בסעיף הקודם נכון גם כאן.

סייבר מנדיי, בלאק פרידיי, יום הרווקים הסיני. איפה אתם מתכננים את הקניות של נובמבר? צילום: Istock

טיפים לפני קנייה

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להימנע מטעויות במהלך חודש ההנחות הגדול:

  • אל תשאירו את הקניות ליד הגורל וערכו את המחקר שלכם כבר בשבועות שלפני חגי הקניות של נובמבר. בדקו את המחירים המלאים, סמנו את המוצרים ששמתם עליהם עין וכשיגיע יום ההנחה, השוו את מחירי המבצע למחיר המלא. כך תוכלו לדעת בבטחה שההנחה אכן שווה את הטרחה.
  • השוו את מחיר ההנחה מול מחירי המוצר בישראל והחליטו אם הקנייה באמת משתלמת, בעיקר כשמוסיפים עליה משלוח ואולי גם מכס ועמלות במקרים מסוימים.
  • אם סכום החבילה עובר את הרף של 75 דולר והיא מכילה יותר ממוצר אחד, פצלו אותה לשתי חבילות כדי להימנע מעלות נוספת של תשלום מכס.
  • באתרים האמריקאיים עדיף לשלם בדולרים, וכך גם באתרים הסיניים. אם אתם קונים באתר אירופאי, שלמו במטבע המקומי. בדרך זו תוכלו להימנע מעמלות המרה חסרות כל פרופורציה. עדיף לשלם את עמלת ההמרה של חברת האשראי או Paypal מאשר את זו של חברות הסחר בחו"ל.
  • מוצרי אלקטרוניקה עדיף לקנות מבריטניה, שם המתח והתקע תואמים את אלה הישראליים.
  • בדקו את שם האתר בו אתם קונים- האקרים מנסים לחקות כתובות פופולריות כגון: amazon.com
  • באתרי הקניות הגדולים הקפידו על סיסמאות חזקות והחליפו אותן לפחות פעם בחודש
  • העדיפו תמיד אתר מאובטח- אתרים מאובטחים מכילים בשורת הכתובת את הרצף https (הקפידו על האות s) וכן על סימון של מנעול
  • היזהרו מבקשות תשלום באמצעות העברה בנקאית, כרטיס חיוב מראש או cashApp. אל תשלמו בשום מקום אחר מלבד האתר או האפליקציה הרשמית של הספק

כדאי לעקוב באופן שוטף אחרי העסקאות בכרטיס באמצעות אפליקציית כאל, כך תוכלו לגלות במהרה עסקאות חשודות שלא בצעתם ולדווח במהרה לכאל לצורך טיפול

עודכן בתאריך 30.10.2023


פורסם ע"י מיטל גרמן ב-04 נובמבר 2018