מהי הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואות הן עסקאות במסגרתן מבוצעת העברת כסף בין שני צדדים (הלווה והמלווה). הסכום המועבר משמש את הצד הלווה לביצוע פעולות בעלות משמעויות כלכליות. תנאי ההחזר של כל הלוואה, הכוללים בין היתר את שיעורי הריבית אם ישנם כאלה, מוסכמים מראש ונקבעים בהתאם לפרמטרים שונים הנוגעים לסוג ההלוואה, מאפייניו האישיים של הלווה וכדומה. לצורך אישור הלוואה וקבלתה, הצד הלווה יכול לפנות אל אחד מהבנקים, אל גוף פיננסי חוץ בנקאי (חברות אשראי, בתי השקעות, חברות ביטוח וכדומה) או אל גופים המעניקים הלוואות חברתיות. הלוואות שאינן מתבצעות מול הבנקים, נקראות הלוואות חוץ בנקאיות.

עבור אילו צרכים יכולה לשמש הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואות מסוג זה יכולות לשמש את הלווים למימוש מגוון מטרות, ולסייע להם באופן מיידי במימון הוצאות מתוכננות או בלתי צפויות. החל מרכישת דירה, קניית רכב חדש או כיסוי המינוס, דרך מימון לימודים גבוהים או עלויות הפקת חתונה, ועד ליציאה לחופשה משפחתית.

כיצד ניתן לקבל הלוואה חוץ בנקאית?

השלב הראשון הוא בחירת הגורם אליו תפנו בבקשה לקבלת הלוואה. כדי לעשות זאת, יש לבחון את גובה ההלוואה המוצע לכם ואם הוא מספק את הצורך שלכם, את תנאי ההחזר ומאפיינים נוספים שרלוונטיים עבורכם. בשלב הבא יהיה עליכם להגיש את הבקשה להלוואה ולעבור בדיקת זכאות רלוונטית. עם זאת, בהלוואות מסוג זה, תהליך אישור הבקשה יתבצע לרוב באופן מהיר וללא צורך במעבר חלק מהשלבים הנדרשים על ידי הבנקים. לאחר קבלת האישור והסכמה על תנאי ההחזר, יועבר לחשבונכם סכום ההלוואה שאושר. גובה ההלוואה ופרמטרים נוספים, ייקבעו באופן פרטני בהתאם להעדפותיכם ולמדיניות הגורם המלווה.

לכמה תשלומים ניתן לפרוס את ההלוואה?

פריסת ההחזר החודשי של הסכום נקבעת אף היא באופן פרטני. עם זאת, לרוב תנאי ההחזר יהיו גמישים יותר מאשר במקרה של הלוואה בנקאית. המשמעות היא שהצד הלווה יוכל לבחור בכמות התשלומים המועדפת עליו, על בסיס יכולותיו הפיננסיות ובכפוף לתנאים שמציע המלווה. חברת כאל לדוגמה, מציעה ללווים לפרוס את ההחזר החודשי בהתאם לבחירתם וליכולות ההחזר שלהם, כאשר אפשרויות הפריסה נעות בין 3 ל-84 תשלומים. תוכלו לחשב את גובה ההלוואה שביכולתכם לבקש או את גובה ההחזר החודשי הצפוי, באמצעות מחשבון כאל.

האם יש צורך בערבים?

עבור קבלת הלוואה שאינה בנקאית, לרוב לא תתבקשו להציג ערבים. עובדה זו מפשטת ומקצרת את התהליך כולו, ולכן הוא מהווה פתרון נוח עבור לווים רבים.

תוך כמה זמן ניתן לקבל את הכסף?

לצד גמישות בהחזר הסכום והעובדה שהוא אינו משפיע על מסגרת האשראי הבנקאית, יתרון בולט נוסף של הלוואות שאינן בנקאיות קשור במהירות העברת הכסף לחשבונכם. בניגוד להלוואה בנקאית שמצריכה החתמת ערבים והמתנה לתוצאות בדיקת הזכאות, הלוואות חוץ בנקאיות מועברות בדרך כלל באופן מהיר ותוך ימים ספורים בלבד. את הבקשה להלוואה מכאל , תוכלו לבדוק באופן מקוון. תהליך האישור עצמו מתבצע באופן מהיר וקצר, כך שבמקרה של הלוואה על גבי אשראי קיים הסכום יעבור תוך 36 שעות לכל היותר. במקרה של לקוחות חדשים, ההלוואה תועבר בדרך כלל תוך 3 ימי עסקים.

כאל הינה תאגיד עזר בנקאי שמציע ללקוחות כל הבנקים לקיחת הלוואה חוץ בנקאית לכל מטרה. ההלוואה המוצעת הינה בגובה של עד ₪200,000, בריבית קבועה, תנאים משתלמים ופריסה נוחה של עד 84 תשלומים. כך שאם אתם זקוקים להלוואה מהירה לצורך שיפוץ דירה, חופשה או כל מטרה נוספת, ההלוואה של כאל תספק עבורכם את המענה הנדרש.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. המלווה: כאל מימון בע"מ / דיינרס מימון בע"מ. כפוף לתנאי החברה ולעמידה בתנאי החיתום.