מהיום בוחרים קוד סודי שקל לזכור

יותר ויותר בתי עסק מבקשים את הקלדת הקוד הסודי כשמשלמים עם כרטיס האשראי. בגלל שאנחנו יודעים שזה לא פשוט לזכור הרבה סיסמאות, מהיום יש דרך לעשות לכם את החיים קלים יותר ולאפשר לכם לבחור את הקוד הסודי בעצמכם לכל אחד מכרטיסי הכאל שלכם - ויזה, מסטרקארד ודיינרס, כך שיהיה קל לזכור.

איך בוחרים קוד סודי?


*בכרטיס חוץ-בנקאי יופיע לוגו "כאל" או לוגו מועדון וללא לוגו בנק.
**בכרטיס בנקאי יופיע לוגו הבנק על הכרטיס. ניתן לבחור קוד סודי בכרטיסים חכמים בלבד (כרטיסים בעלי שבב המופיע בצד שמאל של הכרטיס).

שאלות ותשובות
בחירת קוד סודי

אפשר לבחור קוד בכרטיסי ויזה, מסטרקארד ודיינרס בכספומטים.
בכרטיס חוץ-בנקאי שהונפק ישירות על ידי כאל*:
אפשר לבחור את הקוד הסודי בכספומט של בנק לאומי, דיסקונט, הבינלאומי, מרכנתיל, מסד, פאג"י, אוצר החייל ו- U-Bank.

מחזיקים בכרטיס בנקאי*?
אפשר לבחור את הקוד הסודי בכספומט של הבנק. לדוגמה בכרטיס שהונפק ע"י בנק מזרחי-טפחות אפשר לבחור קוד סודי בכספומט של מזרחי-טפחות.

*בכרטיס בנקאי יופיע לוגו הבנק בצד הקדמי.
*בכרטיס חוץ בנקאי יופיע לוגו של כאל או של מועדון לקוחות. ניתן לבחור קוד סודי בכרטיסים חכמים בלבד (כרטיסים בעלי שבב המופיע בצד שמאל של הכרטיס)


לקוד הסודי שני שימושים עיקריים:
• תשלום על עסקאות בבתי עסק בחו"ל והיום גם בארץ ביותר ויותר בתי עסק
• משיכת מזומנים בכספומטים בארץ ובחו"ל

גם בתשלום בבתי עסק וגם בכספומטים מדובר בדיוק באותו הקוד.
שימו לב, הקוד הסודי הוא אישי, ויש לשמור על חשאיותו, ולכן מומלץ לא לשמור אותו סמוך לכרטיס או בכל מקום אחר.


הכי פשוט: כשבוחרים לבד את הקוד הסודי אז זוכרים אותו. כך כשיבקשו ממך להקליד את הקוד בזמן התשלום או במשיכת מזומן לא תהיה לך בעיה להיזכר בקוד הסודי שלך.


החלפת הקוד מתבצעת ע"י "צריבת" הקוד על-גבי השבב שבכרטיס, לכן יש להגיע למכשיר שיכול לבצע צריבה, כמו הכספומט. (אפשר לבצע זאת בצורה עצמאית במכשיר, ללא תלות בשעות פתיחת הסניף).


כן, אפשר לבחור קוד סודי זהה לכל הכרטיסים שלכם, ויזה, מסטרקארד ודיינרס, רק צריך לבצע את הפעולה של החלפת קוד סודי לכל כרטיס בנפרד.


אפשר לבחור בכל רצף מספרים שיהיה לכם קל לזכור. רק חשוב שלא יהיו מספרים עוקבים (לדוגמה: 1234) או מספרים שחוזרים על עצמם (לדוגמאה: 1111) וכדומה.


רוב הכרטיסים שהונפקו בארץ הם חכמים. הדרך הבטוחה לוודא שהכרטיס שלך חכם היא להחזיק אותו כשהחזית (הצד שמופיע השם שלך) פונה כלפיך, אם בצד שמאל מופיע שבב (צ'יפ), יש לך כרטיס חכם.


שכחת את הקוד הסודי? דאגנו לשמור לכם אותו באפליקציה ובאתר בכל שעה ובכל מקום. אחרי הזדהות מהירה תוכלו לצפות בו באופן מיידי ומאובטח. לצפייה בקוד הסודי>>

שכחת את הקוד הסודי?
אפשר לצפות בו באופן מיידי ומאובטח

לצפיה בקוד הסודי >