תינוק חדש - חדר חדש! טיפים לעיצוב חדר לתינוק

תינוק חדש המצטרף למשפחה, מביא עמו המון שמחה והתרגשות, אך גם דורש הכנות שיבטיחו שכשיגיע הביתה, יהיה לכם כל מה שתצטרכו על מנת לטפל בו בנינוחות ובצורה מיטבית

תינוק חדש שמצטרף למשפחה מביא איתו המון שמחה והתרגשות, ובדרך כלל השבועות שלפני מועד הלידה המתוכננת, מאופיינים בהכנת הבית לקראתו. בין אם זה התינוק הראשון שלכם שמצטרף למשפחה או שמדובר באח קטן למספר ילדים שמחכים בהתרגשות בבית - יש לא מעט הכנות וקניות שצריך לעשות לקראת בואו של תינוק חדש שיבטיחו שכשיגיע הביתה - יהיה לכם כל מה שתצטרכו, על מנת לטפל בו בנינוחות ובצורה מיטבית.

הפעם, יצאנו לבדוק איך מעצבים חדר עבור תינוק חדש, בראי הפנג שואי. אם התינוק החדש שלכם בדרך ואתם מתלבטים איך הכי נכון לעצב עבורו את החדר - המאמר הזה הוא עבורכם.

1. איזה חדר מיועד להיות החדר של התינוק החדש?

בחודשי חייו הראשונים, כל תינוק חדש מבלה את מרבית זמנו כשהוא בעיקר בוחן את סביבותיו ומתרגל לנופים החדשים שהוא רואה. אט אט, הוא לומד כיצד להפעיל את גופו (כשבתקופה הראשונה הוא לא שולט כלל על תנועות הגפיים שלו), ורק בגיל ארבעה חודשים לערך, יוכל להתחיל בניסיונות ראשונים להתיישב, ובגיל שישה חודשים לזחול. זה אומר, שבשלב הראשון חדרו של תינוק חדש לא חייב להכיל אזור משחקים או מרחב גדול - חשוב שתהיה לו מיטה נוחה ומתאימה, אזור החתלה שיהיה נוח לו ולכם, המטפלים בו, ואביזרים שיתאימו לטיפול בו (כמו - מקלחת, עגלת תינוק, וכדומה). על כן, בעיצוב החדש שישמש את התינוק החדש, כדאי לשים דגש על הדברים הבאים:

  • מיטה נוחה לתינוק החדש - שימו לב למזרון בעל תו תקן ולסדין תינוק מתאים שניתן למתוח היטב מעל המזרון.
  • צביעת החדר ליצירת אווירה מתאימה, בדרך כלל בצבעי פסטל או בצבעים בהירים.
  • ארון או שידת מגירות לבגדי התינוק, לחיתולים וכדומה.
  • עמדת החתלה נוחה.

חדר מעוצב ונוח יהיה חדר שאינו עמוס בפרטים, וכאמור - אין סיבה להעמיס בפרטים את חדרו של התינוקהחדש. מגיל חודשיים לערך הוא עשוי להתעניין במובייל שנע מול עיניו ואולי גם מנגן, ואפשר לדאוג לכזה כבר משלבי ההכנה לקראת התינוק החדש.

2. שידת החתלה, כן או לא?

אחד הרהיטים הכי שנויים במחלוקת אצל המתארגנים לקראת לידת תינוק חדש, היא כמובן שידת החתלה. בעוד יש שיאמרו שמדובר ברהיט פונקציונאלי - יש שיספרו כי שידת ההחתלה שלהם מונחת "כאבן שאין לה הופכין", וכי מעולם לא חיתלו מעל השידה. יתרונות השידה הן שניים - מקום אחסון המשמש בעיקר לדברי התינוק, כמו בגדים, מוצרי טואלט והיגיינה, ואחרים; ומרחב בגובה נוח להחלפת חיתול. מי שרגילים להחליף חיתול על המיטה או בכל מקום אחר - עשויים לגלות כי מדובר ברהיט מיותר.

חדר ילדים

3. אור ואוויר

בחדרו של התינוק החדש חשוב לוודא זרימה טובה של אוויר טרי, וגם בימי החורף הקרים, כשחשוב לשמור על טמפרטורה נעימה בחדר התינוק בשעה שהוא שם - חשוב לוודא כי חלון החדר פתוח למשך לפחות שעה בכל יום (למשל, כשהתינוק לא נמצא בחדר) על מנת לאוורר ולהזרים אוויר טרי אל החדר. יש שיאמרו שבריא ונכון להשאיר לפחות חרך פתוח בחלון חדר התינוק - בכל עת. זה, כמובן, תלוי בהרגלי הבית, בהעדפות שלכם - ובטמפרטורה בחוץ.

גופי התאורה בחדרו של התינוק החדש, כמו צבעי הקיר ועקרונות העיצוב ככלל, חייבים להיות רכים ונוחים. מפאת שתינוק חדש מבלה בעיקר בשכיבה על הגב, לא נמליץ על גופי תאורה בוהקים הקבועים בתקרה - העדיפו מנורה עומדת או אף מנורת לילה הקבועה אל הקיר או מנורת שולחן, שיספקו אור רך ונעים בחדר. בשעות הלילה ובזמן שהתינוק ישן, ההמלצה המקצועית היא להחשיך את החדר על מנת להרגיל את התינוק לשינה בשעות אלה.

4. עיצוב חדר לתינוק החדש - מה לא לעשות?

חשוב שהחדר שאתם מכינים עבור תינוק חדש יהיה נוח, נעים, משרה שלווה ורוגע. חשוב שבחדר יחכו לתינוק האביזרים שתשתמשו בהם בחודשי חייו הראשונים ואולי תבחרו לעצב חדר לתינוק החדש במחשבה לעתיד - כך שיהיו בו פינת קריאה או משחקים, פינת ישיבה, וכדומה. בכל מקרה, ישנן בחירות שיסכנו את התינוק שלכם וחשוב להימנע מהן:

  • אין לתלות חפצים כבדים מעל מיטת התינוק או למקם את המיטה מתחת למדפים כבדים וכדומה. אם מצויים בחדר רהיטים כבדים - חשוב לוודא שהם מותקנים היטב ואינם רעועים, בעיקר כשהם תלויים ועלולים ליפול.
  • חשוב לבחון את הפינות החדות של כל הרהיטים בחדר, ובמידת הצורך לכסות אותן בחומרים רכים - במיוחד אם יש כאלו הקרובות למיטת התינוק.
  • חשוב לוודא כי מגירות שידת ההחתלה או הארונית בחדר התינוק החדש בעלות מנגנון אבטחה בסגירה, כך שלא ייסגרו על אצבעותיו.
  • חשוב לוודא כי מיקום מיטת התינוק אינו מתחת לחלון, כך שכשהתינוק יתחיל לנוע באופן עצמאי, הוא לא יוכל להגיע אליו.
  • הקפידו על מיטה מסודרת עבור התינוק החדש - כולל מגן ראש, סדין מתוח היטב (סדין רפוי מהווה סכנת חיים עבור התינוק), וסדינית שתוכלו להחליף במהירות במקרה שהוא פולט או מקיא.
  • לאחר שחדר התינוק אובזר וסודר בהתאם לטיפים המפורטים המתאימים לחייכם וביתכם, נראה שאתם בהחלט מוכנים לתוספת המיוחלת למשפחה, וכל מה שנותר הוא לחכות לתינוק שלכם. אם אתם לקוחות Cal, תוכלו ליהנות בזמן הזה ממגוון הטבות כגון: אטרקציות, הופעות, הצגות מסעדות והטבות נוספות הממתינות לכם בחנות החוויות של Cal.

*כפוף לתקנון ולתנאי כל הטבה.


פורסם ע"י עומר גלעדי ב-20 פברואר 2019


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.