לא תמיד צריך הלוואה: טיפים להתנהלות שתתאים לכם

האישיות היא זו שמשפיעה ברוב המקרים על הדרך שבה אתם מבזבזים, חוסכים ומנהלים את הכספים שלכם, לפעמים באופן חיובי ולפעמים באופן שמעכב את ההתקדמות שלכם.
האם אתם יודעים איזה מין ״טיפוס פיננסי״ אתם? הנה ארבעה סוגי טיפוסים נפוצים שיסייעו לכם למצוא את הדרך למצב פיננסי טוב יותר, וגם יעזרו לכם להבין שלא תמיד צריך לקחת הלוואה. כל שעליכם לעשות זה פשוט להכיר את עצמכם.

1. משיגי המטרות
אתם מגדירים לעצמכם כמה מטרות ויוצרים תכנית שתגרום להן להתממש. האם אתם חוסכים
לרכישה גדולה, מגדילים את החיסכון לפנסיה, שמים כסף בצד לצורך תשלום מקדמה? אם כן, אזי
ההנעה שלכם, היכולת להתמקד והמשמעת העצמית - מקלים עליכם לדבוק בתכניות ולהשיג את מה
שאתם רוצים מהחיים, ובכלל זה גם את היעדים הפיננסיים שלכם, גדולים וקטנים.
טיפ: אתם מתכננים כל דבר, אבל אל תשכחו לתכנן גם למקרה של הוצאות בלתי צפויות.
כדי לשמור על האישיות המתכננת שלכם, אמרו לעצמכם: ״מתישהו המכונית שלי תזדקק לתיקון״ ו״מתישהו יהיו לי הוצאות רפואיות״. כך תוכלו לצפות את הבלתי צפוי. התבוננו בתקציב שלכם משנה שעברה וסמנו את הקטגוריות שלגביהן יש סבירות גבוהה להפתעות. בעולם התקצוב, לפעמים הברק כן מכה פעמיים...

2. האוטומטיים
אתם ממלאים את החיים שלכם בדברים שאתם אוהבים: חברים, משפחה ותחביבים. כסף הוא לא נושא אהוב עליכם, בלשון המעטה. אבל זה לא אומר שאתם לא מתנהלים כספית באופן אחראי. יצרתם מערכת שתעשה את העבודה בשבילכם: החשבונות משולמים באופן אוטומטי וההפקדות לחשבון החיסכון יורדות אוטומטית מכול משכורת... עצם הידיעה שאי שם ברקע, הכסף שלכם מתנהל לו, מעניקה לכם תחושת נוחות כשאתם מעסיקים את עצמכם בדברים אחרים.
טיפ: אוטומציה היא דרך מצוינת לניהול החשבונות והחיסכון שלכם, אבל אל תהפכו את ניהול התקציב לאוטומטי. אתם עלולים להחמיץ הזדמנויות לניצול הכסף ביעילות רבה יותר. עברו על החשבונות החודשיים ובדקו את הכסף שנכנס ויוצא. אתם עשויים לגלות שאתם מוציאים כסף על שירותים שאתם לא ממש משתמשים בהם (כמו מנוי כלשהו), או שאתם לא מנצלים הצעות חיוביות (כמו נקודות בכרטיס האשראי).

3. הנמלים העמלניות
אתם כל הזמן בדרכים כך שהטלפון הוא החמ״ל הנייד של החיים שלכם. הטלפון עוזר לכם לשלוט ברשימת המטלות היומיות שלכם - הטלפון מתריע ומוודא שהגעתם לפגישה, מזכיר לכם משימה שקשורה לילדים ומשלם עבורכם את החשבונות בזמן. אתם ממקדים את האנרגיה האינסופית שלכם לדבר הבא שצריך לעשות, ולפעמים שניים או שלושה דברים בבת אחת… לעיתים רחוקות אתם ללא הטלפון ביד מנסים לזרז את העניינים.
טיפ: מכשיר נייד הפך את הניהול הפיננסי ליעיל וקל, גם בזמן שאתם במכונית או בעבודה. אבל אל תשכחו לעצור רגע ולחשוב על התמונה הגדולה. איפה אתם רוצים להיות בעוד חמש, עשר או עשרים שנים? האם יש לכם תכניות פיננסיות כדי להפוך את החזון למציאות? למרות שקשה לנו לדמיין אפילו שבוע בעתיד, פנו זמן כדי לבחון איך אתם רוצים שהעתיד שלכם ייראה וערכו תכניות בהתאם.

4. המתעלמים
בשבילכם כסף = דאגה. לכן, אתם נמנעים מהנושא ככול האפשר, שמים בצד את החשבונות ואת ההחלטות הפיננסיות עד שזה כבר מאוחר מדי וההזדמנויות הוחמצו. התקציב שלכם הוא יותר ״משוער״ מאשר מתמטיקה מדויקת, מה שבדרך כלל יוצר דאגה רבה יותר מאשר מחשבות על כסף.
טיפ: התחילו בקטן. יצירת תקציב נראית לכם כמשימה בלתי אפשרית, במיוחד אם אתם מרגישים שאין לכם מספיק כסף כדי לכסות את ההוצאות שלכם. ״ידע״ יהיה בעל ברית חזק כאשר תתחילו להבהיר לעצמכם את הפעילות הפיננסית שלכם. התחילו על ידי מעקב אחר כל ההוצאות השבועיות מול הכספים שנכנסים. אתם עשויים לגלות דברים חדשים על הרגלי ההוצאות שלכם. ברגע שתראו את ערכן של תובנות אלה, תוכלו לבנות תקציב ולצאת לדרך חדשה חסרת דאגות.

כרטיסי אשראי מותאמים ללקוחות
כרטיס ויזה CalChoice – מאפשר לכם לבחור כמה תשלמו בכול חודש.
חיוב חודשי קבוע – מאפשר לכם לקבוע את גובה הסכום בו תחויבו בכול חודש.
קבלת הלוואה מ-Cal – מאפשרת לכם לבחור את סכום ההלוואה ואת מספר התשלומים, גם באמצעות מענה קולי.

כאל לדעת - סרטונים קצרים על מושגים שחשוב להכיר

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. המלווה: כאל מימון בע"מ. כפוף לתנאי החברה ולעמידה בתנאי החיתום.