מתי כדאי לשקול לקחת הלוואה לעסק?

הלוואות עולות על הפרק במגוון "תחנות" לאורך חיי העסק. מהם השיקולים שצריכים להנחות אתכם לפני ההחלטה אם לקחת הלוואה, ואילו אלטרנטיבות חוץ בנקאיות כדאי להכיר

עסקים זקוקים לבסיס כלכלי יציב בכל שלב לאורך פעילותם. בין אם מדובר בעסק חדש שצריך תמיכה עד שיצליח "ללכת" בכוחות עצמו, בעסק קיים שמעוניין לגדול ולהתחדש או בעסק שנקלע למשבר. בעלי עסקים רבים פונים במצבים כאלה לאפיק של הלוואה, אבל האם אכן מדובר בפתרון שמתאים לכל מצב? מהם השיקולים שצריכים להנחות את בעל העסק בבואו להחליט אם לקחת הלוואה, ומתי כדאי לשקול חלופות?

CalFix Back

רגע לפני שלוקחים הלוואה – אלה השאלות שיעזרו לעשות לכם סדר

לא בטוחים אם הלוואה לעסק היא הפתרון המתאים עבורכם? ענו על השאלות הבאות:

1. האם אתם שוקלים להתרחב? אם כן, באיזה מצב העסק שלכם נמצא?

התרחבות היא אחד מהצמתים שמובילים עסקים ובצדק, לגשש לגבי הלוואה. עם זאת, שימו לב למצב שבו אתם נמצאים כיום. ככלל, תהליכי פיתוח, רכישת ציוד, גיוס עובדים וכדומה, יש לבצע רק כאשר העסק נמצא באיזון כלכלי. זאת מאחר שאם מלכתחילה קיימים פערים שהעסק מתמודד איתם, הגדלת ההוצאות צפויה רק להחריף את המצב. בנוסף, כל גורם ששוקל אם להעניק הלוואות לעסקים, ירצה לבחון את המצב הקיים שלהם. כך שעסק שמציג נתונים טובים, יגדיל את הסיכוי לקבל הלוואה בתנאים הנדרשים.

2. מהו האתגר הכלכלי שאתם מנסים לצלוח?

לקיחת הלוואה לצורך מיחזור הלוואה קיימת או קשיים במימון הפעילות השוטפת, היא לא בהכרח רעיון טוב. שהרי לא מדובר בפתרון אמיתי, אלא ב"פלסטר" זמני שיוביל אתכם לאותה הנקודה. הלוואות יכולות לספק מענה אמיתי במשברים משני סוגים עיקריים – האטה נקודתית וידועה מראש שלאחריה העסק צפוי להגדיל מכירות (מאפיין עסקים עונתיים), או התנהלות מול משבר חיצוני שנכפה על העסק. הלוואות יכולות להוות פתרון אפקטיבי שיאפשר להזרים כספים לעסק לצורך קיומו עד חלוף המשבר. זאת בדגש על הלוואות לעסקים קטנים, שיכולות לסייע להם להימנע מפגיעה בפעילות השוטפת.

3. אם מדובר בעיכובי תשלום, כיצד תוודאו שהם לא יחזרו על עצמם?

עסקים רבים בישראל מקבלים תשלום בשיטת ה"שוטף פלוס", כאשר במקרים מסוימים התשלום נדחה מעבר למסגרת הזמנים שהוסכמה. במצב בו אתם צופים כי העיכוב עשוי להוביל קושי בתשלום לעובדים, לספקים ולגורמים נוספים – הלוואה יכולה לסייע לכם עד לקבלת התשלום בפועל. קחו בחשבון שלא מדובר בפתרון קבוע, ועשו את המרב על מנת להבטיח קבלת תשלומים בזמן. החל מחוזה מפורט ועד לבחינת התקשרות חוזרת מול לקוחות שאינם עומדים בתנאים.

אילו חלופות להלוואה בנקאית קיימות עבור בעלי עסקים?

אחרי שהגעתם למסקנה שהלוואה תוכל לשמש אתכם ביעילות, הגיע הזמן לבחון מאיפה לקחת אותה. הבנקים מהווים גורם מרכזי בהענקת הלוואות לכל מטרה לבתי עסק, אך הם לא הגורם היחיד שאליו תוכלו לפנות. ייתכן שתרצו לבחון מלכתחילה גם פתרונות נוספים. החל מהגדלת המסגרת, דרך הלוואות בערבות המדינה ועד לאפשרויות מימון חוץ בנקאיות של גורמים פרטיים.

CalFix Back

במקרה האחרון חשוב לשים לב לתנאי ההחזר, ולהקפיד לקחת הלוואה רק מגורמים אמינים ומוכרים בתחום. חברות האשראי הן דוגמה לגורם חוץ בנקאי שכדאי לקחת בחשבון, בשל מגוון היתרונות שהן מספקות בתחום של הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים. החל מהמסלולים המהירים, דרך גובה ההלוואה ועד לפריסת התשלומים הנוחה. כך שאם אתם זקוקים להלוואה לצורך הרחבת העסק או לצרכים אחרים, תוכלו לבחון את סל הפתרונות שהן מציעות.

הלוואות לעסקים יכולות לסייע להם בצליחת משברים ביעילות, כמו גם לאפשר התרחבות וגדילה גם בסביבה תחרותית. לאחר בחינת הנסיבות והיכרות עם החלופות הקיימות, תוכלו לקבל את ההחלטה המתאימה עבור העסק שלכם.

*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. המלווה: כאל מימון בע"מ. כפוף לתנאי החברה ולעמידה בתנאי החיתום.


פורסם ע"י כאל ב-06 פברואר 2022


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.