למה כדאי להחזיק כרטיס אשראי חוץ בנקאי?

כרטיס אשראי של הבנק יש - אז למה בכל זאת כדאי להחזיק כרטיס אשראי חוץ בנקאי שמציעה חברת האשראי? הנה כל הסיבות

אפשר לחלק את כרטיסי האשראי לשני סוגים מובהקים: הכרטיסים הבנקאיים והכרטיסים החוץ בנקאיים. כשהבנק הוא זה שמנפיק לכם את כרטיס האשראי, הוא בודק את מצב החשבון, את החסכונות ואת ההכנסות שלכם, ובהתאם לכל אלה קובע מה תהיה מסגרת האשראי שלכם ומה יהיו תנאי הכרטיס.

לעומת זאת, כשאתם בוחרים להזמין כרטיס אשראי חוץ בנקאי, מי שמנפיקה לכם את הכרטיס היא חברת האשראי והבנק אינו צד בעניין. אז מהם היתרונות של כרטיס אשראי חוץ בנקאי? והאם יש לו גם חסרונות? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מסגרת אשראי נוספת וגמישה, הטבות והלוואות מהירות

יש כמה וכמה סיבות טובת להנפיק כרטיס אשראי חוץ בנקאי, כאשר כמה מהן אפילו הופכות אותו לכדאי יותר מהכרטיס הבנקאי.

 1. מסגרת אשראי נוספת על זו שהבנק נותן לכם
  אחד היתרונות הבולטים של כרטיס אשראי חוץ בנקאי הוא מסגרת האשראי הנוספת. כלומר, ברגע שאתם מחזיקים בכרטיס חוץ בנקאי אתם מקבלים מרווח נשימה פיננסי בצורת מסגרת אשראי שאיננה משפיעה כלל על המסגרת שלכם בבנק.
 2. פתרונות אשראי נוחים
  אם תחרגו מהמסגרת הבנקאית, חשבונכם עלול להיחסם. מסגרת האשראי הנוספת שחברת האשראי נותנת לכם, מאפשרת לכם להמשיך להשתמש בכרטיס גם אם נקלעתם לתקופה קשה או להוצאה בלתי צפויה, ומציעה לכם פתרונות כמו פריסת החיוב החודשי לתשלומים או גלגול (העברה) של חלק מהסכום לחודשים הבאים.
 3. אינספור הטבות, מתנות והנחות
  כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים מציעים אינספור הטבות, מתנות והנחות, ובמקרים מסוימים גם החזרים על עסקאות שביצעתם בכרטיס.
 4. הלוואות מהירות, ללא צורך בערבים
  בשנים האחרונות מציעות כל חברות האשראי הלוואות מהירות ללא הצורך בערבים, ולמרות שאת ההלוואה ניתן לקבל גם אם אין לכם כרטיס אשראי של אותה חברה - מי שיש בידו כרטיס חוץ בנקאי של חברת האשראי יקבל את ההלוואה במהירות גבוהה יותר כי תהליך אישור ההלוואה מתקצר.

חשוב לשים לב

כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים הם אמנם פתרון פיננסי מצוין, אך הם מגיעים גם עם כמה אזהרות שמומלץ לשים לב אליהן.

המשיכו לעקוב אחר ההוצאות שלכם - ההתרווחות שתחושו כשתזכו במסגרת האשראי הנוספת עלולה לגרום לכם לחדול לשים לב להתנהלות הכספית שלכם. לכן, מנעו מצבים בעייתיים מראש על ידי התנהגות נבונה ומעקב שוטף אחרי ההוצאות שלכם. כך, תוכלו ליהנות מכל יתרונותיו של הכרטיס ולהימנע מהוצאות מיותרות.

שימו לב למועדי החיוב ולתנאי הכרטיס - ישנם כרטיסים שמאפשרים חיוב מיידי של חשבון הבנק (כרטיס דביט), כאלה שמציעים חיוב נדחה (כרטיס האשראי הרגיל והנפוץ ביותר) וכאלה שמאפשרים לקבוע סכום מסוים שבו יחויב הכרטיס מדי חודש (חיוב חודשי קבוע), וכך הסכום שנותר לשלם במקרה שהחיוב החודשי גדול מהסכום שקבעתם יעבור לחודש הבא וכן הלאה (אשראי מתגלגל). בחרו את סוג הכרטיס שמתאים לכם והקפידו לשמור על רמת הוצאות מתאימה.

כפי שניתן לראות, אין ספק שהיתרונות של כרטיסים חוץ בנקאיים עולים על החסרונות, שכן כל שנדרש הוא התנהלות נבונה. זאת הסיבה לכך שבארצות הברית, כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים כבר עולים במספרם על אלה הבנקאיים והצרכנים האמריקאים מעדיפים אותם באופן מובהק. בישראל, לעומת זאת, הכרטיסים הבנקאיים עדיין שולטים ומחזיקים בכ-80% מכלל העסקאות המתבצעות מדי שנה, אבל נתון זה יורד משנה לשנה ונרשמת עלייה מתמדת במספר כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים שמחזיקים צרכני ישראל.

כדי להזמין את אחד מהכרטיסים שמנפיקה חברת Cal, פשוט נכנסים לכאן, בוחרים בכרטיס שהכי מתאים לכם ולצרכים שלכם ומזמינים אותו ישירות מהאתר.


פורסם ע"י מיטל גרמן ב-15 אוגוסט 2018


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.
אי־עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.