טיפים לעיצוב בית העסק בהשקעה מינימלית

בין אם יש לכם חנות, סטודיו או משרד ביתי - עיצוב נכון ישדר מקצועיות ובידול מהמתחרים וישפר את חוויית הקנייה אצלכם. קבלו טיפים לעיצוב נכון

כשחושבים על עסק, מתמקדים בדרך כלל בשירות או במוצר שרוצים למכור. אך כיום קיים גל חדש של בעלי עסקים עצמאיים שמאמינים כי המפתח האמיתי להצלחה ארוכת טווח מגיע דווקא מהתמקדות בעיצוב העסק ולא רק במוצר. הטיעון שעומד מאחורי הגישה הזאת אומר שכאשר רוצים לעצב עסק, צריך לקבוע את האסטרטגיה העסקית והפילוסופיה שלו וכך להגדיר את הבידול שלו מהמתחרים. בצורה זו, העיצוב של בית העסק וסביבת העבודה יהיה תואם לערכי העסק עצמו.

עיצוב בית העסק וחלל העבודה לא חייב לעלות הון עתק. בנוסף, את עלות השיפוץ תוכלו לכסות בעזרת הלוואה חוץ בנקאית לעסקים, שמציעה ריביות נוחות והחזרים גמישים. אספנו עבורכם כמה טיפים לעיצוב נכון של חלל העבודה שיכולים להתאים לחנויות, סטודיו, משרד ביתי או כל חלל עבודה אחר.

תנו אופי לחלל העבודה בעזרת ריצוף נכון  

זהו ככל הנראה האלמנט היקר ביותר בתהליך עיצוב העסק. למעשה, אחד הריצופים המומלצים והפופולריים ביותר הוא פרקט, כי העץ יוצר אווירה נעימה וביתית וגם יכול לספוג רעשים. אם פרקט אמיתי מרתיע אתכם, תמיד אפשר ללכת על האפשרות של חומר דמוי פרקט, שקיים היום בשוק באיכויות גבוהות ואיננו מצריך תחזוקה מאומצת מדי.

עם זאת, כמובן שאפשרויות הריצוף הן רבות ומגוונות, ולכן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע (מעצב פנים או אדריכל) שיעזרו לכם לבחור בריצוף שמתאים לאופי העסק ולצרכים הפרקטיים שלכם. לחילופין, אם ריצוף החלל הוא פרויקט שאתם עדיין לא מוכנים להיכנס אליו, גם שטיחים יכולים לעשות את העבודה.

טיפ: מומלץ לבחור בשטיחים כבדים מספיק שלא יזוזו ממקומם במהלך יום העבודה.

שימו צמחים - אפשר גם מלאכותיים

אחת הדרכים הפשוטות ביותר להכנסת חיים ומעט טבע לתוך העסק היא צמחייה. חשוב לשים לב שצמחים שונים זקוקים לדרגות שונות של אור טבעי, ולכן כדאי לברר במשתלה אילו צמחים יתאימו לחלל הספציפי שלכם. לפני שתיסעו למשתלה, קחו לעצמכם יום או יומיים לעקוב אחרי אור השמש החודר דרך חלונות בית העסק, כדי שתוכלו להגיע לשלב הקנייה כשבאמתחתכם הסבר מדויק ומפורט. ישנם צמחים שיכולים לגדול במקומות שבהם יש מעט אור טבעי או כאלה שאינם דורשים תחזוקה אינטנסיבית, כמו הקקטוסים למיניהם.

אם אתם חוששים שלא תצליחו לטפל בצמחים, תמיד יש את האופציה של צמחים מלאכותיים, שמיוצרים היום באיכות גבוהה ובהחלט יכולים לספק חלופה נאותה לנגיעה הירוקה הטבעית.

ואם אף אחת מהאפשרויות שהזכרנו לא נראית לכם כפתרון שמתאים לכם, תוכלו גם לקנות טפט עם צילום של צמחייה ולהדביק על אחד הקירות, או לפרוש שטיח של דשא סינטטי. כל עוד אתם מוסיפים קצת ירוק, כל פתרון יצירתי יתקבל בברכה.

הוסיפו עניין לקירות

תמונות על הקירות, טפט מעניין או ציור קיר יוסיפו הרבה מאוד עניין לחלל. שקלו להשתמש בטפטים דו ממדיים, או להזמין אמן רחוב שיצייר על הקיר שלכם יצירה מקורית. אם אתם מתקשים לבחור את הגרפיקה בעצמכם, זהו המקום להתייעץ עם איש מקצוע, שיוכל לא רק להציע את הגרפיקה המתאימה לאופי של העסק, אלא גם לחפש ולקנות עבורכם, ובכך לחסוך לכם זמן יקר.

אם אתם פחות מתחברים לגרפיקה, תמיד אפשר להכניס מעט צבע לחלל. אפשר לבחור בצבעוניות זהה לזו של לוגו החברה, או בצבעים שיוצרים את האווירה המתאימה. למשל, לחלל שמח וקופצני בחרו בגוונים בהירים וחזקים, ולחלל רגוע בחרו בגווני פסטל.

השקיעו בתאורה מתאימה

יש חשיבות אדירה לאופן שבו מאירים את החלל, את המוצרים (אם אתם מוכרים מוצרים) ואת פינות העבודה השונות. התאורה נועדה לשמש לא רק מטרה פונקציונלית, אלא גם עיצובית, כי גם העיצוב האיכותי והמושקע ביותר עלול להיעלם מהעין אם הוא לא יואר כהלכה.

הנה כמה כללי אצבע פשוטים לבחירת התאורה:

  1. שקלו לקנות תאורה מתכווננת. כך תוכלו להתאים את האור בהתאם לשעות היום השונות.
  2. בחללי עבודה שאינם זוכים להרבה אור טבעי, רצוי להתקין גוף תאורה מאסיבי במרכז החלל ולהוסיף לפינות העבודה מנורות שולחן אישיות ובעלות אופי עיצובי דומה.
  3. אם בית העסק כולל גם פינת ישיבה, הוספה של מנורה עומדת תהפוך אותה מיד מחלל חסר אופי לחלל.

פורסם ע"י מיטל גרמן ב-15 אוגוסט 2018


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.