משפחה לא בוחרים. כרטיס שמתאים למשפחה – כן

אם יש משהו אחד שהאימהות עשתה לי זה להיצמד חזק לתינוקת שלי. ולכרטיס האשראי שלי. לפחות מצאתי כרטיס שנותן לי החזרים על הקניות

האמת? הפכתי לאמא בשלב די בשל בחיים - בגיל 37, אחרי קריירה מכובדת בתור דודה ל-4 אחיינים ואחרי שרוב החברות שלי כבר התחילו את הסיבוב השני שלהן.

שמעתי אינספור סיפורי היריון ולידה - חלקם אפילו סיפורי זוועה. שמעתי על חוסר השינה, על אובדן הזמן הפרטי, הפגיעה בזוגיות ועוד. אבל יש דבר אחד שאף אחד לא טרח לעדכן אותי בו: כמות הקניות היומיומיות שלא נגמרת!

יום בחיי כרטיס האשראי שלי

אז כדי לוודא שאני לא מדמיינת או ממציאה את התחושות הללו, וכדי להוכיח לבעלי שאני לא סובלת מתסמונת פוסט טמטמת-הריון - החלטתי לתעד בוקר בחיי:

08:15
קניה של סימילאק אחד, 2 חבילות חיתולים, בקבוק, מגבונים לחים, וזוג מוצצים.
בשורה התחתונה: גיהצתי 250 ש"ח ב"סופר פארם".

11:00
3 חולצות ארוכות ו-2 מכנסיים חדשים (הילדה גדלה מיום ליום - טפו, טפו)
בשורה התחתונה: גיהצתי 125 ש"ח ב"פוקס קידס".

12:10
סלקל שמתחבר לרכב. מאז הלידה - אמא שלי עוזרת לנו המון, כך יוצא שעל תינוקת אחת וסלקל אחד יש 3 מכוניות. מה שהופך כל יציאה מהבית למעייפת.
בשורה התחתונה: 1,622 ש"ח ב"שילב".

13:25
4 חודשים אחרי הלידה - סוף סוף חזרתי קצת לעצמי והחלטתי להתחדש במכנסיים נורמליים במקום הטייץ החרוש שלי.
בשורה התחתונה: 130 ש"ח ב"זארה".

אז נכון, קניות ורכישות הן חלק בלתי נפרד מלגדל ילד בעולם המערבי, אבל רק אחרי שראיתי שחור על גבי לבן את הסכום היומי שהוצאתי (2,127 ש"ח!) - "נפל לי האסימון" שכך זה ייראה מעכשיו והלאה - לפחות ל-18 השנים הבאות. אני הולכת להתמקצע בבחירה בין אינספור כרטיסי מועדון, להתחנן בכל חנות לאיזה הנחה ולעקוב אחרי שלל הורדות של כרטיסי אשראי (בכרטיס של רשת הפארם שלי מחייבים אותי ב-1 בחודש, בשני כרטיסים אחרים יורד לי התשלום ב-10 בחודש, וכרטיס נוסף ב-15).

שיחה אחת בגן השעשועים מאוחר יותר - ויצאתי מה"לופ

יום למחרת פגשתי בגינה את דניאלה - אמא של רני. היא סיפרה לי שאחר הצהריים יש לה ולבעלה מסאז'. כשהחמאתי לה על התעוזה לקחת "פסק זמן זוגי" היא סיפרה לי שקיבלה שובר החזר מחברת האשראי שלה עבור שימושים שעשתה בכרטיס.

למרות שהשיחות שלי עם האימהות מגן השעשועים מסתכמות לרוב במשפט וחצי - הפעם אני מודה שהסתקרנתי ושאלתי את דניאלה: "מה זה הכרטיס הזה?". היא לא אמרה הרבה, פשוט הוציאה את הארנק, פתחה אותו ואמרה לי: "את רואה את כל התאים הפנויים האלו? פעם הם היו מפוצצים בכרטיסי אשראי, כרטיסי מועדון, כרטיסי חבר ומה שאת לא רוצה. מצאתי את עצמי מתפזרת בין מיליון כרטיסים וכבר לא מצליחה לעקוב אחרי איזה כרטיס מתאים לאיזה חנות. אבל כל זה הפך להיסטוריה ברגע שאמא של יאיר מהקבוצת וואטסאפ של הגן כתבה לנו על הכרטיס שאיכשהו עבר לי מתחת לראדר. מה ש'תפס' אותי חזק היא העובדה שהכרטיס הזה מצליח להכניס לתוכו את כל מה שאני, בעלי והילדים צריכים - מרשתות הפארם, הצעצועים וביגוד לילדים הכי מוכרות, דרך 'עדיקה', 'סטורי' ו'זארה' אהובת ליבי, ועד iDigital שבעלי מעריץ.

אבל חוץ מזה שזה עשה לי סדר בראש ובארנק - כל 'גיהוץ' בכרטיס מחזיר לי 7% מסכום הקנייה או עד 1,000 ש"ח בשנה שאני יכולה לנצל לכל דבר שבא לי. הנה, רק עכשיו בגלל ש'גיהצתי' ביותר מ-1,500 ש"ח בחודש עם הכרטיס - הם 'הכריחו' אותי להתפנק במסאז' זוגי עם בעלי שיחיה."

אז יש לי כרטיס אשראי וכסף חזרה על כל קנייה, ואפילו לא הייתי צריכה ללכת לבנק

בערב, כשאריאלי נרדמה - נכנסתי לאתר של Diners Club והזמנתי אונליין את כרטיס האשראי Diners Extra Family. חוץ מהעובדה שהפעולה עצמה הייתה סופר פשוטה, גיליתי שהרשימה של בתי העסק שמשתתפים בהחזר היא הרבה יותר ארוכה ממה שחשבתי, ויש לא פחות מ-600(!) רשתות ב'דיל' המשתלם הזה.

אז אם גם לכן מוכר סדר היום הזה שמורכב מקניות יומיומיות למשפחה האהובה שלכן - לפחות תפיקו את המירב מהמצב ותרכשו עם כרטיס אשראי שמחזיר לכן כסף על כל קנייה וקנייה. אני רק חושבת כמה כסף הייתי יכולה לצבור אם הייתי מזמינה את הכרטיס רגע לפני הלידה - לפני ההוצאות "הכבדות" הראשוניות (של המיטה, שידת ההחתלה והעגלה...)

לא נורא, בילד הבא...

*ההחזר כפוף לשימוש בכרטיס ולתקנון התכנית


פורסם ע"י מיטל גרמן ב-13 אוגוסט 2018


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.