כרטיס אשראי עם צ'יפ: דברים שחשוב לדעת

רגילים להעביר את הפס המגנטי של כרטיס האשראי? בקרוב תצטרכו להתרגל לשיטה חדשה שבה משלמים עם כרטיסים בעלי צ'יפ (שבב חכם)

שיעורי ההונאה וזיופי כרטיסי האשראי הביאו לפיתוח צ'יפ, שבב חכם חדש שמוטבע בתוך כרטיס האשראי, אשר משפר את אבטחת התשלומים ומספק לצרכנים הגנה טובה יותר מפני הונאות. הנה כמה דברים שחשוב שתדעו על כרטיס אשראי עם צ'יפ, או בשמו הרשמי: כרטיס EMV.

מה זה כרטיס EMV?

כרטיסי EMV קיבלו את שמם מהמפתחים העיקריים שלהם: Europay, Mastercard & Visa. מדובר בכרטיסים שהם דומים לכרטיס האשראי הרגיל, אבל מוצפן בהם צ'יפ קטן ואין להם פס מגנטי. תוכלו לאתר את הצ'יפ בקלות: מדובר במרובע מתכתי קטן מזהב או מכסף שנמצא בחלקו הקדמי של הכרטיס.

כרטיסי EMV מכילים את אותו מידע כמו כרטיסי הפס המגנטי, כמו שם, מספר כרטיס ותאריך תפוגה, כאשר כל עסקה מייצרת נתונים ייחודיים ודינמיים. זוהי טכנולוגיה שמשנה את תנאי המשחק ומקשה על כל אחד שאינו בעל הכרטיס להשתמש בו, והיא מגנה מפני יצירת כרטיסים מזויפים.
כרטיסי EMV הם סטנדרט שקיים ברחבי העולם כבר עשרות שנים, אבל עכשיו הם נכנסו גם לתחום האשראי בארצות הברית, שבה מתרחשים מחצית מההונאות העולמיות בכרטיסי האשראי.

איך משלמים עם כרטיס EMV?

במקום להעביר את כרטיס האשראי שלכם, תתבקשו להכניס את הכרטיס לתוך חריץ מסוף. פעולה זו נקראת "dipping" (טבילה). עם הכנסת הכרטיס יתחילו הנתונים לזרום בין צ'יפ כרטיס האשראי לבין המוסד הפיננסי שהנפיק את הכרטיס, כדי לאמת את חוקיות הכרטיס.

מכיוון שכרטיסים אלה קוראים את הנתונים בדרך חדשה ושונה, חשוב לדעת שהעסקה לא תהיה מהירה כמו עסקה שבה מעבירים את הפס המגנטי של כרטיס האשראי - אז תתכוננו לבלות קצת יותר זמן בקופה...

האם עדיין ייתכן שאפול קורבן להונאה?

למרות שטכנולוגיה חדשה זו אמורה לתת לכם שקט נפשי רב יותר, צ'יפ חכם לא מחסל לגמרי את אפשרויות ההונאה בכרטיסי אשראי. לכן, אתם עדיין צריכים לעקוב אחר חשבונות כרטיס האשראי שלכם במלוא המרץ, לפחות פעם בחודש. זו הדרך הטובה ביותר לאיתור הונאות בשלבים המוקדמים ולשמירה על הזהות שלכם.


פורסם ע"י מיטל גרמן ב-13 אוגוסט 2018


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.