טיפים לעיצוב סלון מהמם במחיר שפוי

משדרגים את הבית: קבלו 4 טיפים שיעזרו לכם לעצב את הסלון בלי להשקיע אלפי שקלים

הסלון הוא החדר המרכזי בכל בית. הוא הפנים של הבית, המקום שבו נפגשים כל בני המשפחה והחדר שאליו ייחשפו אורחים ומבקרים. לכן, על עיצוב הסלון להתאים לא רק לאופי של המשפחה אלא גם לשדר את האווירה המתאימה לאורחים מבחוץ.

אם הסלון שלכם כבר עייף ואינו משדר את האופי המתאים לכם, הגיע הזמן לחדש ולשדרג. אבל כמה כל זה יעלה? ובכן, כדי שתוכלו להגיע לארץ המובטחת ולשמור על הכיס שלכם בדרך לשם, אספנו עבורכם כמה טיפים לשיפוץ הסלון שמסבירים איך עושים את זה נכון ויפה, בלי להשקיע אלפי שקלים.

הכי פשוט שיש: לצבוע את הקירות ולהשקיע באביזרים

לא כל שיפוץ מחייב שינוי דרמתי מהיסוד. אם רק תחדשו את צבע הקירות, תחליפו וילונות ותשנו פריט ריהוט אחד או שניים, תוכלו לקבל תוצאות מפתיעות.

צביעת הקירות
ממש לא חייבים צבעי מקצועי כדי לצבוע את קירות הסלון. עטפו הכול בניילון, סמנו בסרט הדבקה את מפגש הקירות עם הרצפה (כדי למנוע צביעה של הרצפות), קנו מברשת ואת הצבע שעושה לכם את זה וקדימה, לעבודה.

וילונות
הבד הנכון לכיסוי החלונות יכול לשנות את כל האווירה בחדר. נסו לעשות מחקר מקיף ומעמיק, לבקר בכמה שיותר חנויות ולבדוק כמה שיותר סוגי וילונות. אם לא מצאתם משהו שמוצא חן בעיניכם בחנויות, תמיד אפשר לקנות בד משגע בחנות טקסטיל ולתת לתופרת להפוך אותו לווילון.

ריהוט
יש לכם שתי דרכים לחסוך בשדרוג הריהוט:

  1. שלבו פריט ריהוט חדש אחד או שניים עם הריהוט הקיים - זה יכול להכניס גיוון לעיצוב הקיים ולשדרג אותו.
  2. רפדו מחדש את הסלון הקיים או החליפו את כריות הנוי - השתדלו לשמור על התאמה בין צבע הקירות, הווילונות והריפוד.

לשדרג את הרצפות והתאורה

אם אינכם מסתפקים רק בחידוש צבע הקיר והריהוט, תוכלו לעלות שלב ולשדרג את הרצפה והתאורה בבית.

ריצוף: שמרו על התאמה בין הריצוף לריהוט
יש אינספור מבחר של חומרים וצבעים של רצפות, וכל אחד משפיע באופן מהותי על מראה הסלון. ריצוף של רצפת הסלון בחומר שלא ישמש ביתר חדרי הבית יכול ליצור הפרדה מאוד ברורה בינו ובין שאר החדרים, וכך לשמש כתוחם שממקד את תשומת הלב בסלון.
בין אם תבחרו ברצפת פרקט או בריצוף אבן - ודאו שהוא מתאים לפריטי הריהוט בחדר כי מראה לא הרמוני ייתן את התוצאה ההפוכה ובמקום שדרוג, תקבלו כאוס.

תאורה: התאימו את גופי התאורה לשאר הפריטים בסלון
לתאורה בסלון יש שני תפקידים: האחד הוא להאיר באופן שממקד את העין באלמנטים הרצויים, למשל תמונות התלויות על הקירות, והשני לשמש כאביזר עיצובי. לכן, בחרו בקפידה את גופי התאורה שלכם. החליטו אם אתם מעדיפים מנורה עומדת או מנורות שקועות, אהילים או נברשת. וגם כאן, נסו לשמור על קו עיצובי אחיד עם יתר הפריטים שבסלון הן מבחינת צבעוניות והן מבחינת הסגנון. כלומר, אם הלכתם על סגנון רטרו, נברשת או מנורה עומדת עשויות להתאים יותר ממנורות שקועות.

שבירת קירות ועבודות גבס

החלטתם שנמאס לכם לגמרי מהסלון הקיים? המשפחה גדלה והסלון כבר לא מתאים לצרכים שלכם? אם כך, ייתכן שהגיע הזמן לעשות שיפוץ יסודי, לתכנן מחדש את הסלון ואפילו לשבור קיר או שניים.

שבירת קירות: פנו לבעלי מקצוע
אם התחלתם לשקול שבירת קירות והגדלת החדר, דעו שהגיע הזמן להכניס את המקצוענים לתמונה. כדאי להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים שיכין תכנית מקצועית ומפורטת ויציע לכם אופציות שונות. כמובן שחשוב לקחת בחשבון ששבירת קירות בסלון תשפיע גם על חדרים אחרים בבית. ואם כבר שברתם קירות, שקלו לחפות קיר אחד בחומר או בטפט שונה מיתר הקירות בחדר, וכך תוכלו ליצור קיר דקורטיבי שיבלוט ימשוך תשומת לב.

עבודות גבס להנמכת התאורה או לבניית נישה
כדי לשחק מעט עם הגבהים והקירות בסלון, אפשר להיעזר בעבודות גבס להנמכת התאורה או לבנייה של נישה. גם במקרה של גבס אנו ממליצים להתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים, שבוודאי יכולים לחשוב על אפשרויות שלא העליתם על דעתכם, וכמובן לבצע את העבודה באופן מקצועי.

טיפים לשמירה על התקציב

  • אם אתם מחליפים גופי תאורה, בקשו מהספק להתקין נורות חסכוניות שגם יחזיקו מעמד לטווח הארוך וגם לא יזללו חשמל.
  • שקלו לקנות פריטי ריהוט בודדים במקום מערכת ישיבה שלמה. כך תוכלו לשדרג את הסלון בנגיעות קלות ולא להוציא סכומי עתק.
  • אם ההוצאה גדולה עליכם אבל כבר ממש נמאס לכם מהסלון הקיים, חשבו מהו התקציב שיידרש לשיפוץ וקחו הלוואה מהירה לכיסויו. שימו לב, אם תלוו בדיוק את הסכום הנדרש ותקבעו החזר חודשי שתוכלו לעמוד בו בקלות, הסלון שלכם יוכל לזכות בפנים חדשות בלי להכביד על הכיס שלכם.

פורסם ע"י מיטל גרמן ב-15 אוגוסט 2018


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.
אי־עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.