טיפים למעבר דירה יעיל

מעבר דירה הוא פרויקט מורכב, מסובך ומלחיץ שכדאי להיערך אליו מראש - ובנחת. ריכזנו עבורכם את ההמלצות החשובות ביותר למעבר דירה קל ונעים וכזה שישאיר אתכם רגועים גם לאחר המעבר

לארוז ברגוע

יש בדיחה שאומרת – איך יודעים כמה זמן ייקח לכתוב תוכנית מחשב? שואלים את המתכנתים, הם אומרים שעתיים. ראש הצוות מדווח למנהל הפרויקט יומיים ומנהל הפרויקט כותב בלוחות הזמנים של הפרויקט – שבועיים. זו אולי בדיחה, אבל יש בה הרבה מן האמת, לא רק בנושאי תכנות אלא גם בנושא אריזת הבית לקראת מעבר דירה. אריזת הבית היא נושא לא קל עבור רבים כיוון שהיא דורשת מעבר על כל פריט ופריט וקבלת החלטות שעבור רבים אינן פשוטות – אך חיוניות.

ממה נפטרים? יש יותר דברים שהצטברו ממה שנדמה ברגע הראשון, יותר משימות בחיים שיתערבו ויפריעו בזמן הפנוי שיופנה לאריזות ויותר רגשות שיעכבו אותנו מתרומה וזריקה של חפצים שלא נעשה בהם שימוש שנים רבות. אם נדמה לכם שיומיים יספיקו – תניחו שהערכה הנכונה קרובה יותר לחודשיים. 

מעבר דירה יעיל

יש חברות שיכולות ועוזרות בשלבי האריזה. הן יחסכו לכם זמן אך את ההתמודדויות הרגשיות והמיונים עדיין תעשו אתם. אם אתם זקוקים לשירותי אריזה יש להביא זאת בחשבון כאשר אתם מתכננים את עלויות המעבר או גובה ההלוואה למעבר דירה אליה תזדקקו – קחו גם אותה בחשבון.

העברת כתובות וחשבונות

הודיעו לחברות הטלפון, האינטרנט והכבלים על המעבר כשבועיים לפניו, כך הן יוכלו להיערך ולהעביר את החיבורים הדרושים ביום המעבר. הודיעו גם לדואר על שינוי הכתובת, וודאו לסלק את כל שאריות התשלומים הנדרשים: חשבונות שנותרו לא משולמים כמו תשלומי ארנונה, רשמו את הצריכה כפי שהיא מופיעה ביום המעבר בשעוני הדירה (חשמל, גז, מים וכו'), שנו את הכתובת במשרד הפנים והודיעו לבנק ולחברות הביטוח על שינוי מקום המגורים לצורך עדכון הארנונה. אל תשכחו לחשב את עלויות החשבונות שעוד יגיעו על מה שצרכתם לפני המעבר כאשר אתם באים לחשב מה גובה ההלוואה למעבר דירה אליה תזדקקו.

בחירת חברת ההובלה

אל תחכו לארגזי חברת ההובלה, דאגו לארגזים מראש. ארזו דברים מסוגים דומים באותו ארגז וסמנו כל ארגז בבירור מכמה צדדים – לאיזה חדר הוא שייך ומה הוא מכיל. דאגו לסגור עם חברת ההובלה זמן רב מראש, לפחות שבועיים. קבעו איתם לשעות הבוקר המוקדמות, ובנו על איחורים ועיכובים. בחרו חברת הובלות לאחר ביצוע סקר שוק מקיף שכולל לא רק את עלויות ההובלה (שאותן תוכלו להעריך בצורה טובה יותר לאחר האריזה) אלא גם על סמך המלצות של חברים וקרובים. עדיף לבחור חברת הובלה שלא תבריז לכם או תעלה מחירים ברגע האחרון. קבעו מראש ביניכם מי נשאר בדירה הישנה ומפקח על ההעמסה ומי מחכה בדירה החדשה ומפקח על הפריקה. רתמו סבתות או חברים לשמירה על הילדים.

היערכות פיננסית לקראת המעבר

מעבר דירה דורש גם היערכות פיננסית: חברת אריזה, עלויות חומרי אריזה, חברת הובלות, חברת ניקיון לאחר המעבר (תמיד עדיף להכנס לדירה נקייה שגם קל יותר לנקות לפני שמתחילים למלא), סגירת חובות בדירה הישנה, בדיקת עו"ד את חוזה הדירה החדש והשלמת ציוד לאחר המעבר. חשוב להיערך מראש לא רק לבלבולי המוח אלא גם לדרישות הכספיות שמגיעות עם מעבר הדירה. ערכו מראש רשימה והערכה של העלויות הצפויות ואם יהיה לכם צורך בהלוואה להשלמה... העריכו מה גובה ההלוואה שתזדקקו לה. בכאל תוכלו לקבל הלוואה חוץ בנקאית של עד 100,000 ₪ לכל מטרה, בפריסת תשלומים נוחה של עד 60 תשלומים בתהליך דיגיטלי קצר.
מעבר דירהmoving

טיפים להיערכות פיננסית למעבר דירה

טיפים למעבר דירה כוללים גם את הטיפים הפיננסיים. ראשית, בצעו הערכה מדויקת ככל הניתן של הסכום שבאמת יהיה דרוש לכם לצורך המעבר. עשו חשבון כמה עולה מעבר דירה, קחו בחשבון את ההוצאות הבאות (כל אחת מהן, במידה והיא רלוונטית):

  • בדיקת חוזה על ידי עורך דין
  • שיפוץ לפני הכניסה לדירה החדשה
  • חברת אריזה
  • ציוד אריזה (כולל ארגזים, סלוטייפ, טושים, ניירות וניילון פצפצים להגנה על ציוד רגיש, וכל דבר אחר דרוש)
  • חברת הובלות
  • טיפ למובילים
  • חברת ניקיון
  • סגירת תשלומים לאחר המעבר
  • השלמת ציוד נדרש לאחר המעבר

לאחר שיש בידכם הערכה ריאלית לגבי הסכום אותו תידרשו לצורך המעבר, בקשו הלוואה למעבר דירה בדיוק על הסכום שאותו תצטרכו ולא יותר. 

עשו מראש חשבון מה גובה ההחזר שבו תוכלו לעמוד בצורה נוחה יחסית. עדיף לבקש הלוואה קצרה ככל הניתן, כך תחסכו בתשלומי הריבית. אם תוכלו לעמוד בהחזרים מעט יותר גבוהים לפרק זמן קצר – עדיף. 

זכרו שאתם יכולים לפנות לחברת האשראי שלכם לקבלת הלוואה חוץ בנקאית, שלא תעמיס על חשבון הבנק שלכם. אפשר לבקש הלוואה ואפילו לקבל אישור אונליין והכסף מוזרם לחשבון הבנק בתוך זמן קצר וללא צורך בטפסים, בירוקרטיה או ערבים.

זקוקים להלוואה למעבר דירה? לחברת האשראי כאל יש פתרון עבורכם: הלוואה חוץ בנקאית, מהירה ואמינה ולא משנה באיזה בנק אתם. עד 100,000 ש"ח ועד 60 תשלומים, ללא ערבים וללא בטחונות.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. המלווה: כאל מימון בע"מ / דיינרס מימון בע"מ. כפוף לתנאי החברה ולעמידה בתנאי החיתום.


פורסם ע"י עומר גלעדי ב-13 אוגוסט 2019


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.