הקוד הסודי שלך

מתי צריך את הקוד הסודי של כרטיס האשראי ומה עושים אם שוכחים את הקוד הסודי ? התשובות בכתבה

גם בישראל כמו בחו"ל שיטת התשלום ברוב בתי העסק עובדת באופן בו כאשר אנו מגיעים לשלם בקופה, הקופאי מסובב אלינו מסוף קטן שאליו אנחנו מצמידים את כרטיס האשראי. אם העסקה היא מעל 300 ₪ אנחנו נדרשים גם להכניס את כרטיס האשראי למסוף התשלום ולהקיש את הקוד הסודי של הכרטיס על מנת לאשר את העסקה. פשוט, מהיר ובעיקר בטיחותי.

במרבית בתי העסק בישראל מותקנים מסופים חכמים שבהם מכניסים את כרטיסי האשראי החכמים למסוף התשלום (כרטיסי אשראי בעלי תקן EMV, עם שבב מיוחד) ומקלידים את הקוד הסודי שלנו.

למה זה טוב לנו?

  1. פחות גניבות של כרטיסי אשראי - כרטיס האשראי שלנו הופך למאובטח הרבה יותר. כרטיס אשראי שנגנב הופך למוגבל מאוד מכיוון שהגנב אינו יודע את הקוד הסודי שלנו ולכן אינו יכול לעשות בו שימוש. שיטת תשלום זו הפכה פעילה בארץ לאחר שבמדינות שבהן הוטמעה השיטה הזו במלואה נרשמה ירידה משמעותית בכמות הונאות כרטיסי האשראי השנתית.

  2. כמעט בלתי אפשרי לזייף את הכרטיס - את הכרטיסים החכמים הרבה יותר קשה לזייף. אם עד היום חששנו להושיט למתדלק או למוכר את כרטיס האשראי שלנו מחשש שהפרטים שלו יועתקו באמצעות מכונה קטנה בכיס, את הכרטיסים החדשים עם השבב הרבה יותר קשה לזייף, ושיטות ההעתקה האלה לא עובדות יותר.

מה עושים אם שכחנו את הקוד הסודי של הכרטיס?

הצרכן הישראלי הממוצע מחזיק בכיסו יותר משני כרטיסי אשראי. זה אומר שהצורך בהקלדת קוד הסודי מחייבת את כולנו לשנן קודים סודיים של יותר מכרטיס אשראי אחד. אין ספק שזה עלול להיות בעייתי כי אם נשכח את הקוד לא נוכל להשתמש בכרטיס.

כדי לפתור את הבעיה, פיתחנו בכאל פתרון מושלם שגם שומר על הביטחון של הקוד הסודי וגם משחזר אותו מיד ובמקום: צפייה בקוד הסודי אונליין, ישירות מהנייד או מהמחשב. איך זה עובד? פשוט:

  • נכנסים לאפליקציית כאל או לאתר כאל

  • לוחצים על כפתור "צפייה בקוד הסודי"

  • מקלידים את מספר תעודת הזהות ואת 4 הספרות של כרטיס האשראי, מקבלים מיד סיסמה חד פעמית לטלפון הנייד, ממשיכים לפי ההוראות וצופים בקוד הסודי של הכרטיס בקלות ובמהירות.


פורסם ע"י גיל גוטקין ב-13 אוגוסט 2018


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.