בקרוב אצלנו: הקשת קוד סודי בנוסף לגיהוץ הכרטיס

בנוסף לגיהוץ כרטיס האשראי נצטרך בקרוב גם להקיש בקופה את הקוד הסודי. למה זה טוב ומה עושים אם שוכחים את הקוד? התשובות בכתבה

בחודשים הקרובים נצטרך כולנו להתרגל לדרך חדשה שבה נשתמש בכרטיסי האשראי שלנו. כל מי שטס לחו"ל ובעיקר לאירופה בשנים האחרונות כבר מכיר את השיטה: כשמגיעים לשלם בקופה, הקופאי מסובב אלינו מסוף קטן שבו אנחנו מגהצים את כרטיס האשראי שלנו ובנוסף גם מקישים את הקוד הסודי של הכרטיס. פשוט, מהיר ובעיקר בטיחותי הרבה יותר מהשיטה הנהוגה כיום בישראל.

ובכן, השיטה הזו הגיעה גם אלינו, ותוך כמה חודשים כל מסופי האשראי בישראל יהפכו למסופים חכמים שבהם נגהץ את כרטיסי האשראי החכמים (כרטיסי אשראי בעלי תקן EMV, עם שבב מיוחד) ונקליד את הקוד הסודי שלנו. המהפך, שיחול על רוב המסופים, התחיל ביוני 2017, ועד שנת 2020 כל מסופי האשראי בעסקים ידרשו הקלדת קוד סודי.

למה זה טוב לנו?

  1. פחות גניבות של כרטיסי אשראי - כרטיס האשראי שלנו יהיה בטיחותי הרבה יותר. כרטיס אשראי שייגנב יהיה בעצם חסר ערך ותועלת מכיוון שהגנב לא יידע את הקוד הסודי שלנו. המהלך כבר הוכח כמוצלח: מדינות שבהן הוטמעה השיטה הזו במלואה נרשמה ירידה משמעותית בכמות הונאות כרטיסי האשראי השנתית.

  2. כמעט בלתי אפשרי לזייף את הכרטיס - את הכרטיסים החכמים הרבה יותר קשה לזייף. אם עד היום חששנו להושיט למתדלק או למוכר את כרטיס האשראי שלנו מחשש שהפרטים שלו יועתקו באמצעות מכונה קטנה בכיס, את הכרטיסים החדשים עם השבב הרבה יותר קשה לזייף, ושיטות ההעתקה האלה לא עובדות יותר. ובכל מקרה, בגלל הצורך בקוד הסודי, גם כרטיס מועתק הוא בעצם חסר ערך.

מה עושים אם שכחנו את הקוד הסודי של הכרטיס?

הצרכן הישראלי הממוצע מחזיק בכיסו יותר משני כרטיסי אשראי. זה אומר שהמעבר מגיהוץ הכרטיס להקלדת הקוד הסודי תחייב את כולנו לשנן קודים סודיים של יותר מכרטיס אשראי אחד. אין ספק שזה עלול להיות בעייתי, הרי אם היום אנחנו שוכחים את הקוד הסודי אנו לא יכולים למשוך מזומן אבל כן יכולים לקנות עם הכרטיס בחנויות, ברגע שייכנס השינוי לתוקף, אם נשכח את הקוד לא נוכל להשתמש בכרטיס גם בקנייה בסופרמרקט או בכל חנות אחרת.

כדי לפתור את הבעיה, פיתחנו ב-Cal פתרון מושלם שגם שומר על הביטחון של הקוד הסודי וגם משחזר אותו מיד ובמקום: צפייה בקוד הסודי אונליין, ישירות מהסמארטפון או מהמחשב. איך זה עובד? פשוט:

  • נכנסים לאפליקציית ארנק Cal4U או לאתר

  • לוחצים על כפתור "צפייה בקוד הסודי"

  • מקלידים את מספר תעודת הזהות ואת 4 הספרות של כרטיס האשראי, מקבלים מיד סיסמה חד פעמית לטלפון הנייד, ממשיכים לפי ההוראות וצופים בקוד הסודי של הכרטיס בקלות ובמהירות,

בלי לחכות ימים ארוכים למעטפה עם הקוד הסודי ובלי לגרור את עצמנו כל הדרך לבנק. אם תעדיפו, תוכלו לקבל את הקוד הסודי גם בטלפון בעזרת המענה הקולי או באמצעות נציג שירות.

אז נכון שמציאות השימוש בכרטיסי האשראי הולכת להשתנות ממש בקרוב ושתקופת ההסתגלות אולי תדרוש מאיתנו לא מעט אורך רוח, אבל בסופה - ממש כמו באירופה - השימוש בכרטיסי האשראי שלנו יהיה בטוח יותר, ולנו הצרכנים יהיו הרבה פחות דאגות.


פורסם ע"י גיל גוטקין ב-13 אוגוסט 2018


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.