קונים רכב? הנה כל מסלולי המימון האפשריים לרכב חדש או משומש

בדרך לקנות רכב? היום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של פתרונות מימון מגופים שונים, אבל מה ההבדל האמיתי ביניהם? יצאנו לבדוק

קניית רכב היא אחת מההחלטות הפיננסיות החשובות שנקבל, ועבור מרבית משקי הבית, מדובר בהוצאה משמעותית במיוחד, בטח בעולם של מחירי רכב מאמירים ואלטרנטיבות רכישה מרובות. מתוך הצורך, בשנים האחרונות מגוון גופים בנקאיים וחוץ בנקאיים החלו להציע הלוואות ייעודיות למימון הרכב. אותן הלוואות ינועו לרוב בין 1,000 ל-200 אלף שקלים ויגיעו בתנאי החזר וריבית שונים, בהתאם לפרופיל הלווה, תקופת וסכום ההלוואה, סוג הרכב ועוד. אבל מה ההבדל האמיתי בין הגופים, ומה כדאי לדעת לפני שבוחרים גוף מלווה?

על פי סקר של מכון ברנדמן הישראלי, מדיי שנה כ-28% מהישראלים לוקחים הלוואה לרכב, בין אם דרך הבנקים, חברות האשראי, חברות חוץ בנקאיות אחרות או אפילו דרך יבואן הרכב - בצורה של ליסינג מימוני. עם זאת כדאי לזכור שגם את ההלוואה הזו צריך להחזיר. ההלוואות הללו יינתנו, בדרך כלל, בריבית שיכולה לנוע בין 8.25%-17.9% - ריבית שהיא בפני עצמה לא מבוטלת, בטח כשנלקחת על סכומים גדולים. לכן, לפני שתפנו לגוף מממן חשוב שתקבעו מהו סכום ההלוואה הריאלי שתרצו לקחת - סכום שיענה על צורך ההלוואה, אבל שיהיה גם כזה שתוכלו לעמוד בהחזר החודשי שלו. בנוסף, כדאי לדעת מראש על איזו תקופה תרצו לפרוס את ההחזר. ברגע שיהיו לכם הנתונים הללו, תוכלו לבדוק באחד ממחשבוני ההלוואות שברשת מהו הסכום החודשי אותו תצטרכו להחזיר, והאם מבחינתכם הוא ריאלי.

לרוב, אם תבקשו מימון לרכב מהבנק תגלו שהריבית על הלוואה לרכב תהיה נמוכה יותר מזו של הלוואה לכל מטרה. כמו כן, בהתאם לפרופיל הלקוח שלכם ייתכן שהריביות בבנקים יהיו נמוכות יותר מאלו של גופים חוץ בנקאיים. עם זאת, טרם הבקשה להלוואה כדאי לזכור שהבירוקרטיה בבנק כבדה יותר, ובקשה להלוואות השונות עלולה להידחות או להיגרר. בנוסף, אם הבנק יזהה את פרופיל הלקוח שלכם כבעייתי, הריביות יעלו באופן משמעותי. זאת בנוסף לתנאי ההחזר בבנקים שלרוב יהיו פחות נוחים מאלו של הגופים החוץ בנקאיים. אם הבנק יאשר את ההלוואה, תקופת ההחזר תהיה לרוב קצרה, ותמשך, בדרך כלל, עד שלוש שנים.

היתרון המרכזי שבהלוואה חוץ בנקאית הוא הזמינות הגבוהה. בהלוואה זו תוכלו לקבל אישור על הסכום מעכשיו לעכשיו, במקרים רבים תוך דקות, לרוב ללא צורך בביטחונות או בערבים, ואת הכסף תראו בחשבון תוך שלושה ימי עסקים. בנוסף, ואם תרצו בכך, דרך ההלוואה החוץ בנקאית תוכלו לקבל את מלוא סכום עלות הרכב, עד 200 אלף שקלים. כמו כן, תנאי החזרת ההלוואה החוץ בנקאית יהיו לרוב גמישים יותר מבחינת תקופת ההחזר ויוכלו להגיע גם עד 84 תשלומים חודשיים.

כמובן שגם חשוב לבדוק לעומק ממי לוקחים את ההלוואה. היתרון המהותי בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית מתאגיד עזר בנקאי, כמו חברות כרטיסי האשראי, הוא שמדובר בחברות מבוססות, אמינות, המפוקחות על ידי בנק ישראל.

וכך, בעוד שהלוואות בנקאיות, במקרים מסוימים, יהיו זולות יותר מבחינת הריבית, ההלוואות החוץ בנקאיות בהחלט מעמידות להן תחרות ברמת הזמינות, היעילות ותנאי ההחזר, מה שהופך אותן לפתרונות לא פחות נוחים.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. המלווה: כאל מימון בע"מ / דיינרס מימון בע"מ. כפוף לתנאי החברה ולעמידה בתנאי החיתום.


פורסם ע"י כאל ב-01 נובמבר 2020