העתיד מגיע לעסק שלך עם EMV

בעלי עסקים? חשוב שתדעו שכבר היום לקוחות מתבקשים להקיש את הקוד הסודי ברגע התשלום בקופה עם כרטיס אשראי, אותו הקוד שמשמש למשיכת מזומן בכספומט. כחלק משימוש בתקן EMV שמבטיח שימוש מתקדם ובטוח יותר בכרטיס.

מה זה EMV?

תקן EMV (ראשי תיבות של Europay, MasterCard, Visa), הוא תקן בינלאומי לטכנולוגיות סליקה של כרטיסי אשראי. התקן מבטיח רמות גבוהות אבטחה ומניעת הונאות בכרטיסי אשראי, וגם מעודד פיתוח טכנולוגיות מתקדמות שיהפכו את תהליך הקנייה לקל ופשוט יותר. כדוגמת contactless, חיוב הכרטיס ללא העברת הפס המגנטי ועוד.

איך מזהים כרטיס חכם?

מרבית הכרטיסים שהונפקו ע"י כאל בשנים האחרונות הם כרטיסים חכמים. אפשר לזהות אותם בקלות עם השבב הזהוב הנמצא בצד שמאל של הכרטיס.
בחלק מהכרטיסים יופיע גם לוגו ה-Wifi בצדו הקדמי או האחורי של הכרטיס שמצביע על שניתן לחייב ב-Contactless.

איך בודקים אם המסוף בבית העסק תומך בתקן EMV?

בקלות, נכנסים לאתר שב"א, בתחתית העמוד למעבר לרשימת מסופים, שם ניתן לוודא שהמסוף שברשותך תומך בתקן.

למה לקוחות מתבקשים להקליד את הקוד הסודי בזמן התשלום בקופה?

הקלדת הקוד היא עוד שלב באבטחת הכרטיס ומניעת הונאות, כך שהקלדתו כדאית גם ללקוחות וגם לבתי העסק. זה ממש אותו הקוד שצריך להקליד בכספומטים כשמושכים מזומן.

איך אפשר לסייע ללקוחות שלא זוכרים את הקוד ורוצים לשלם על קנייה?

צפייה בקוד הסודי אונליין, אפשר לצפות בקוד הסודי בקלות ומהירות. תוכלו לסייע ללקוחות לצפות בקוד האישי אונליין, בדרכים הבאות, ותוך פחות מדקה לאפשר להם לשלם עבור הקנייה:

  • באתר
  • באפליקציה
  • בשליחת sms למספר 055-7003663 יתקבל לינק לצפייה בקוד
  • ע"י שיחה עם נציג שירות

תקן EMV

בוחרים את הקוד הסודי

אפשר וכדאי גם להמליץ ללקוחות לגשת לכספומטים ולבחור בעצמם קוד אישי שתמיד יזכרו. כרטיסי כאל מנפיק (עם לוגו כאל או לוגו מועדון וללא לוגו בנק) בכספומטים הכלולים בהסכם, כרטיסים בנקאיים (לוגו של הבנק בצד הקדמי) בכספומטים של הבנק בו מתנהל חשבון הכרטיס.


פורסם ע"י כאל ב-17 דצמבר 2019


0 תגובות

אנו מאחלים לך קריאה נעימה, ומזכירים שכל מידע שמופיע באתר כפוף לתנאי השימוש.