איך ומתי נחזור לטוס?

משבר הקורונה העולמי שיתק ענפים רבים במשק – כאשר הבולט שבהם הוא ענף התעופה. בעוד תקופה קצרה ככל הנראה נוכל סופסוף לשוב ולטוס לחו"ל, אך עולם התעופה, יחד עם ענפים רבים אחרים, הולך להיות מעט שונה מזה שהכרנו עד כה.

שמיים פתוחים?

על אף שמשרד הבריאות לא שש להחזיר את ענף התעופה לפעילות, נראה כי כבר בחודשים הקרובים ייפתחו השמיים ויאפשרו לנו לצאת לחופשה חלומית, אם כי לא ניתן יהיה בהכרח לטוס לכל יעד שנחפוץ בו. פתיחת השערים ומעבר בין מדינות, יתאפשרו רק בקרב מדינות הנחשבות ל"ירוקות" – כלומר מדינות בהן שיעורי התחלואה נמוכים והנגיף נמצא תחת שליטה. ההנחה הרווחת כרגע היא שהיעדים הראשונים שיחזרו לפעילות הם היעדים הקרובים יותר למדינה – בדגש על יוון וקפריסין, בהם התחלואה נמוכה יותר, וכי יעדי הטיסות השונים ייפתחו בהדרגה, בהתאם למצב הקורונה במדינות השונות.

בעתיד נצטרך לטוס עם מסיכות

כיצד ייראו הטיסות ונתב"ג?

במקרים רבים בעבר ההמתנה בנתב"ג הייתה מעט מייגעת, וכעת היא אף צפויה להתארך. אנשים המתעתדים לטוס יידרשו להגיע לנתב"ג כארבע שעות לפני מועד הטיסה – גם בטיסות קצרות שאורכן שעה או שעתיים, ואם כבר יש לכם ארבע שעות לבלות בנתב"ג, תוכלו לעשות את זה עם ספר מסטימצקי ב- 39 ₪ בלבד, כניסה בהנחה לטרקלין דן והנחות למגוון מסעדות בנתב"ג. גם מהלך הצ'ק אין עשוי להשתנות, וככל הנראה, טרם העלייה למטוס יתבצעו בדיקות קורונה עם תוצאה מהירה, שיאפשרו "לסנן" את החולים או הנגועים בנגיף, כך שלא ידביקו את יתר האנשים במטוס. המטוסים יעברו חיטוי יסודי לפני ואחרי הטיסות וכלל הנוסעים יידרשו לעטות מסכות מרגע העלייה למטוס ועד ליציאה ממנו. כמו כן, חברות התעופה יקפידו על מרחק מספק בין הנוסעים, ונראה כי המושב האמצעי יוותר ריק.

לאילו עלויות ניתן לצפות?

בשלב הראשוני, בשל ירידת מחירי הדלק והירידה הגדולה בביקוש בענף התיירות והתעופה, סביר להניח שמחירי הטיסות ירדו. עם זאת, משמעות הצעדים שנוקטות כעת חברות התעופה, היא שיהיו פחות אנשים על הטיסות – עניין אשר ככל הנראה יעלה את המחירים בטווח הארוך.

אפשר לפרוס לתשלומים?

בואו נדבר על זה רגע, כמעט בכל קופה בישראל ישאלו אותנו אם אנחנו רוצים לפרוס לתשלומים. בחו"ל לעומת זאת, וגם באתרים בהם אנחנו מזמינים את הטיסות והמלונות- אין תשלומים וכל ההוצאות שלנו יורדות בבת אחת. בדיוק בשביל זה כאל מציעה ללקוחותיה את שירות "3 תשלומים ללא ריבית" על כל ההוצאות בחו"ל וגם על קניות אונליין במט"ח (booking, hotels, asos, aliexpress ועוד).

הטבות? יס פליז!

אל תשכחו לארוז אתכם לנסיעה גם את חבילת כאל חו"ל עם מגוון הטבות משלב תכנון הנסיעה ועד החזרה הביתה: 5 ימים חינם* בביטוח נסיעות לחו"ל, 18% הנחה בהשכרת רכב בחו"ל, שירות VIP בנתב"ג, אלבום תמונות מלופה בהנחה לכל הזיכרונות המתוקים מהטיול ועוד ועוד

הכי חשוב: זכרו את הקוד הסודי

בחו"ל מבקשים מאתנו להקיש את הקוד הסודי במעמד התשלום בקופה. לא זוכרים את הקוד? מומלץ לצפות בקוד הסודי באפליקציה או באתר לפני הטיסה. אבל הכי כדאי, לקפוץ לכספומט הקרוב לבית ולבחור קוד סודי שקל לזכור בכמה הקלקות פשוטות. בדקו שעל כרטיס האשראי שלכם יש סימון WIFI בצד האחורי או הקדמי של הכרטיס, וכך תוכלו לבצע תשלום בטאצ' ללא מגע- בקירוב הכרטיס למסוף התשלום, מה שיאפשר לכם לשלם בצורה בטוחה והיגיינית יותר.

עכשיו רק נשאר לחכות להמראה. טיסה נעימה.

 


פורסם ע"י ב-07 יוני 2020


0 תגובות

חשבנו שיעניין אותך

חשבנו שיעניין אותך